Frezowanie trzcianka

Frezowanie

Frezowanie to forma obróbki skrawaniem, na sposób którego obrabia się tworzywa sztuczne, drzewo oraz metale. Ten wariant obróbki może być stosowany do obróbki płaszczyzn, jak i do nierównych, nieregularnych powierzchni, w postaci różnorodnych rowków, dołków, uzębień, kanalików i tak dalej 
Proces uzyskiwany jest na obrabiarkach, to znaczy w tym przypadku frezarkach, za pomocą zastosowania narzędzi wieloostrzowych, obrotowych, mienionych frezami. Obróbka frezowania następuje w dwóch wariantach: czołowym a także obwodowym. Z kolei te, także da się podzielić na podtypy. Obrabianie czołowe – na pełne, niepełne, niepełne jednostronne a także obrabianie obwodowe – na przeciwbieżne, współbieżne, a także pod względem kształtowanej powierzchni obrabianej – na walcowe oraz kształtowe.
Ażeby skutecznie obrabiać materiały techniką frezowania, musimy być zaopatrzeni w efektywne urządzenia, a także posiadać wiedzę i zręczności. Doświadczenie a przy tym codzienna praktyka to obok pieczołowitości oraz utrzymania zasad bezpieczeństwa, znaczna część sukcesu w sprawnym realizowaniu czynności technicznych.